Hlavní obsah

Chraplavé Vánoce s Dylanem

Bob Dylan vydal klasicky střižené vánoční album Christmas in the Heart. Jakže to pana nekomerčního umělce vůbec napadlo? Inu, prý je to na nějakou charitu, takže vlastně činí dobro, a že se při tom vysmívá svým židovským kořenům, je stejně každému jedno. Není to nijak výrazná deska, ale dobrý úmysl se počítá. Dylan si zlepšil karmu a příště čekejme třeba album buddhistických manter - featuring Dalajlama.

Chraplavé Vánoce s Dylanem

Album obsahuje ty nejprovařenější americké vánoční písně, mnohé z nich asi budete znát z filmů. Kousky jako I'll Be Home on Christmas, Little Drummer Boy, Here Comes Santa Claus a další patří k povinné výbavě obchoďáků v době nákupní horečky.    

Dylan vypráví tyto vánoční příběhy chraplavým hlasem a občas je trochu mimo melodii, spíše si tak brumlá sám pro sebe. Aranže nás zavádí až někam do čtyřicátých, padesátých let, příjemná je kytara i ženské backgroundové vokály - zkrátka ortodoxní retro, nebo chcete-li hudební archeologie.

Přes všechnu podivnost tahle deska celkem má náladu a o Vánocích se snese. V lednu to můžete dát třeba do bazaru, ale po Vánocích už si to nikdo nekoupí, takže spíš strčit do archívu a nechat zapadat prachem.

Celkové hodnocení: 60 %

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků