Hlavní obsah

Chinaski jedou na turné, bubnovat bude David Koller

Skupina Chinaski se rozhodla dva měsíce po tragické smrti bubeníka Pavla Grohmana pokračovat v koncertní a nahrávací činnosti. Speciálním hostem podzimního Chinaski Space Tour 2008 bude David Koller. Novou desku se kapela chystá vydat příští rok s novým bubeníkem Otakarem Petřinou. Ve středu o tom informovala Nadia Koronovská z vydavatelské společnosti Universal.

Chinaski jedou na turné, bubnovat bude David Koller

"Po řadě debat a úvah v celé naší Chinaskové rodině nakonec převládlo staré Hrochovo heslo, že nejlepším lékem na bolest je práce. Rozhodli jsme se proto dokončit vše, na čem Pavel udělal už velký kus práce, a udělat to, co by si on zcela určitě přál - pokračovat v činnosti kapely," uvedl lídr kapely Michal Malátný.

Osmatřicetiletý bubeník a zakládající člen kapely Chinaski Pavel Grohman přezdívaný Hroch zemřel 25. července po srážce svého motocyklu s osobním automobilem. Kapela v reakci na tuto tragickou událost zrušila koncem července do odvolání všechna vystoupení.

Koller si s Chinaski zahraje rád

"Nejtěžší je pro mne smířit se s tím, že tu Pavel není. Naplňuje mě to často smutkem, ale vím, že život musí jít dál a Chinaski taky. Jsem rád, že si s kluky zahraju," uvedl David Koller.

První koncert Koller s Chinaski odehraje 21. října v Jablonci nad Nisou. V roli předskokana vystoupí písničkář Tomáš Klus. Plán podzimního turné se nachází na www.chinaski.cz.

:. David Koller na Grohmanově pohřbufoto: Právo/Petr Hloušek

V říjnu vyjde koncertní album

Členové skupiny Chinaski v těchto dnech dokončují natáčení druhého alba Autopohádek, které by se mělo v obchodech objevit na přelomu listopadu a prosince. Chinaski se také rozhodli dokončit nahrávku, jejíž název ještě vymyslel Grohman. Live DVD a CD s názvem Když Chinaski, tak naživo vyjde v říjnu.

"Pavlova smrt námi hluboce otřásla a jen velmi těžko jsme se odhodlávali znovu se sejít ve zkušebně. Snažíme se pomoci v této těžké době zejména jeho ženě Lucce a i díky ní jsme pomalu nacházeli odvahu mluvit o tom, co dál," podotkl Malátný.

Grohman stál se svým spolužákem ze základní školy Michalem Malátným u kolébky skupiny Chinaski. Společně založili skupinu Starý Hrady, ze které se později stala skupina Starý hadry. Ta se později přejmenovala na Chinaski podle postavy z knih Charlese Bukowského.

Chinaski patří k nejúspěšnějším tuzemským poprockovým kapelám. Nahráli řadu hitů jako 1. signální, Klára či Strojvůdce. Kapela prorazila s druhým albem Dlouhej Kouř z roku 1997. Vydala sedm řadových alb, poslední je loňské 07.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků