Hlavní obsah
Chinaski Foto: Brainzone

Chinaski hlásí: Máme jedenáctou desku, na turné oslavíme 25 let od debutu

Skupina Chinaski hlásí jedenácté řadové album, které nazvala prostě 11. Oficiálně vychází 4. října. Dříve desku získají návštěvníci křtů, které se konají 1. a 2. října v Lucerna Music Baru a 4. října v brněnském klubu Sono.

Chinaski Foto: Brainzone
Chinaski hlásí: Máme jedenáctou desku, na turné oslavíme 25 let od debutu

Chinaski se vynořili na klubové scéně v devadesátých letech, tehdejší zvuk kapely byl ale zcela jiný. Za dlouhá léta prošla skupina tolika personálními změnami, že se v tom už málokdo vyzná. Příští rok je v každém případě čeká oslava čtvrt století od křtu prvního alba.

Nové songy prý vznikaly v šatně. „Většina písniček vznikala po koncertě v šatně. Jen tak na španělky, z čisté radosti, že jsme spolu. Takže má kapelovej a mejdanovej duch. Myslím, že je to naše nejsilnější album a mám z něj velkou radost,“ uvedl zpěvák Michal Malátný.

Natáčelo se v Praze a Mikulově, ale i v Mnichově a Londýně. Občas využili producentských zkušeností Němce Reinholda Macka (Queen, David Bowie) nebo Brita Sachy Skarbeka (James Blunt, Adele nebo Miley Cyrus).

Chinaski jsou na pódiu jistí.

Foto: Jaroslav Špulák, Právo

„Na minulých albech jsme produkci a aranžmá řešili detailně. Tentokrát jsme do našich písniček žádné producentské ,čáry máry‘ nepustili, vše jsme zjednodušili, šli po smyslech textů, takže deska zní tak, jak kapela opravdu hraje,“ popsal Malátný.

„Navíc tentokrát všechny texty nebyly jen na mně. Začal jsem spolupracovat se slovenským básníkem Vlado Krauszem, který nám přinesl dva krásné texty. Především úvodní Schody daly naší desce téma.“

V roce 2020 Chinaski vyrazí na velké turné (viz tabulka) a plánují i symbolický koncert v Jičíně, který se odehraje 26. listopadu přesně 25 let od křtu prvního alba na stejném místě.

CHINASKI Tour 2020

12.11. Ostrava, OSTRAVAR Arena
14.11. Olomouc, Zimní stadion
17.11. Jihlava, Horácký zimní stadion
19.11. České Budějovice, Budvar aréna
21.11. Brno, DRFG Arena
24.11. Pardubice, enteria arena
26.11. Jičín, Zimní stadion
28.11. Liberec, Home Credit Arena

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků