Hlavní obsah
Hotel Thermal v Karlových Varech Foto: Rudolf Voleman, Právo

ČEZ ukončil spolupráci s karlovarským festivalem

Spolupráce Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary a generálního partnera, skupiny ČEZ, byla před začátkem letošního ročníku, který se koná od 29.6. do 7.7. 2018, po 16 letech ukončena. Finanční výpadek bude 15 miliónů korun, uvedl Bartoška v České televizi. Celkový rozpočet dosahuje zhruba 130 miliónů.

Hotel Thermal v Karlových Varech Foto: Rudolf Voleman, Právo
ČEZ ukončil spolupráci s karlovarským festivalem

Jako důvod vypovězení partnerské smlouvy uvedlo vedení Skupiny ČEZ,  že „s ohledem na vývoj hospodářských výsledků není v našich možnostech, aby Skupina ČEZ byla v roce 2018 generálním partnerem MFF Karlovy Vary“.

Skupina ČEZ spolupracovala s MFF Karlovy Vary na pozici generálního partnera od roku 2002.

„Děkujeme Skupině ČEZ za šestnáct let trvající podporu a spolupráci. I díky tomuto spojení se podařilo z karlovarského festivalu vybudovat mezinárodně respektovanou značku, festival s jasnou uměleckou vizí a vysoce profesionální organizací, který má pevné místo mezi světovými filmovými přehlídkami a těší se velkému zájmu odborné veřejnosti i filmových diváků,” říká prezident MFF KV Jiří Bartoška.

„Karlovarský festival, který je dlouhodobě podporován ministerstvem kultury, Karlovarským krajem i městem Karlovy Vary, významně přispívá k propagaci České republiky nejen v kulturním prostředí. Je nám líto, že současná situace nedovolí Skupině ČEZ pokračovat  nadále v naší dlouholeté spolupráci,“ dodává Bartoška.

„Ukončení smlouvy ze strany generálního partnera pouhé čtyři měsíce před začátkem 53. ročníku pro nás jako organizátory představuje komplikaci především z časového hlediska. Věříme však, že najdeme způsob, jak tuto situaci zvládnout. Děkujeme všem partnerům 53. ročníku MFF Karlovy Vary za důvěru a stávající podporu a těšíme se na setkání v Karlových Varech,“ uzavřel Bartoška.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků