Hlavní obsah
Dasha s orchestrem, zády dirigent Martin Kumžák Foto: Jiří Skupien

České doteky hudby s Dashou

Festival Doteky české hudby nabízí vždy na přelomu roku převážně koncerty klasické hudby vždy obohacené i několika málo vystoupeními hvězd pop music. Letos vybrali organizátoři hosta zcela mimořádného - zpěvačku Dashu, známou kdysi i ze spolupráce s Karlem Gottem. Vystoupila dvakrát. Nejdříve před týdnem v Mladé Boleslavi, v pátek se dostalo i na Prahu v Kongresovém centru.

Dasha s orchestrem, zády dirigent Martin Kumžák Foto: Jiří Skupien
České doteky hudby s Dashou

I když nebylo před svátky úplně vyprodáno, určitě nikdo nelitoval. Program Dasha Symphony ji ukázal jako velkou hvězdu, která se nemusí podbízet, neboť ve všem, co předložila pražským posluchačům, byla výborná. Doprovázel ji společně s Kvintetem Pajky Pajk i Karlovarský symfonický orchestr, řízený zkušeným dirigentem i aranžérem Martinem Kumžákem, se kterým často spolupracuje, mimochodem i na soutěžích Stardance či Superstar.

Dasha v bílém si koncert i sama moderovala a postarala se směsí českých i světových hitů o skvělý večer, ke kterému přispěl i výkon všech doprovázejících hudebníků. Přitom to nebyl vyloženě „hit parádní“ koncert, z velkých hitů zazněly snad jen tři, čtyři (Sunny, Fields of Gold, Mercy, a jediný ve francouzštině zpívaný Derniére Danse). Připomněla i české písně z jejích začátků a příjemnou rodinnou atmosféru prokázala i zřejmě „neplánovaná“ návštěva její malé dcerušky, která se vydala z 1. řady na pódium, aby pozdravila maminku!

Večer bez pauzy uplynul velice rychle a byl dobrým dárkem festivalu návštěvníkům. Ten pokračuje v neděli na pražské Novoměstské radnici koncertem souboru Bardolino se zahraničním folklórem.

Může se vám hodit na Zboží.cz:
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků