Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz

Česká televize nabídne o Vánocích tři nové pohádky

Česká televize obohatí Štědrý večer novou pohádkou Karla Janáka Dvanáct měsíčků s Romanem Vojtkem a Veronikou Žilkovou. Na Boží hod se mohou diváci těšit na premiéru pohádky Šťastný Smolař a den před Silvestrem doplní pohádkovou trojici snímek O pokladech s Karlem Heřmánkem a Pavlem Liškou.

Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz
Česká televize nabídne o Vánocích tři nové pohádky

"Vánoce v ČT budou patřit především pohádkám," řekl generální ředitel televize Petr Dvořák. Ve třináctidenním vánočním programu jich ČT uvede o deset více než loni, bezmála 60. Víc bude čertů i princezen, ale i králů, strašidel a čarodějnic.

Pohádku Šťastný smolař režiséra Jiřího Stracha podle námětu Matěje Mináče napsal scénárista Marek Epstein, který je mimo jiné autorem scénáře filmů ROMing a Václav. V hlavních rolích se představí Jiřina Bohdalová, Oldřich Vízner a Ivan Trojan, diváci se mohou těšit i na Dagmar Havlovou. Výpravná pohádka s komediálními prvky, která poukazuje na tenkou hranici mezi štěstím a smůlou, se točila na hradě Pernštejn i ve skanzenu ve slovenském Zuberci.

ČT o Vánocích uvede také například dětský snímek Karlík a továrna na čokoládu, film Nezapomeň na mě s hvězdou ságy Stmívání Robertem Pattinsonem či oskarový snímek Králova řeč. Z českých premiér se diváci mohou těšit na Saxánu a Lexikon kouzel nebo Občanský průkaz, který odvysílá ČT1 1. ledna symbolicky k 20. výročí rozdělení Československa.

Finále StarDance před Štědrým večerem

V sobotu před Štědrým dnem televize odvysílá finále taneční soutěže StarDance. Její moderátorka Tereza Kostková diváky ČT1 zároveň provede pořadem Nová silvestrovská show, kterou bude spolumoderovat Aleš Háma.

Silvestrovskou zábavu v alternativním duchu pak nabídne program ČT2, který odvysílá pořad Neshow s dvojicí Petr Cerha a Ondřej Havlík nebo Trapný večer souboru Dejvického divadla a hru Petra Čtvrtníčka Ivánku, kamaráde, můžeš mluvit?

"Vysílání Dvojky je nejpestřejší za poslední dekádu. Snažili jsme se namixovat formát dokumentů, filmů, zábavních formátů i divadelních představení tak, aby Dvojka uspokojila i ty nejnáročnější diváky," řekl programový ředitel ČT Milan Fridrich. ČT 2 v prosinci nabídne dokumenty Váňa a Věra 68 či oskarový film Prázdniny v Římě.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků