Hlavní obsah
Luka Šulić je světová hvězda. Foto: Simone De Luca

Cellista Luka Šulić přijede do Prahy

Po sedmi letech, které strávil na celosvětovém turné jako polovina dua 2Cellos, se Luka Šulić vrátil ke svým klasickým kořenům. V závěru října uvede na trh své první sólové album, na kterém jako první hudebník přehraje Vivaldiho Čtvero ročních dob v úpravě pro sólové violoncello.

Luka Šulić je světová hvězda. Foto: Simone De Luca
Cellista Luka Šulić přijede do Prahy

V doprovodu Bohemian Symphony Orchestra Prague pak 29. dubna příštího roku tuto nahrávku a další klasické skladby předvede živě v Kongresovém centru Praha.

„Miluji Vivaldiho už od dětství a vždycky jsem jeho skladby chtěl hrát na violoncello. Čtvero ročních dob je velmi náročné i pro housle, natož pak pro violoncello. Jen přípravami aranžmá jsem strávil dva roky, ale byla to výzva. Doufám, že posluchači budou při poslechu alba cítit stejné nadšení jako já při jeho nahrávání,“ popisuje Šulić vznik desky

Ta je první kompletní nahrávkou populárního cyklu barokních koncertů v aranži pro sólové violoncello. Dominantou alba je La Primavera (jaro) op. 8 č. 1 v D dur - I. Allegro, kterou doprovází živý videozáznam z Šulićovy světové premiéry této nahrávky.

Vstupenky na českou sólovou premiéru věhlasného umělce jsou již v prodeji.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků