Hlavní obsah
Z filmu Avatar Foto: Bontonfilm

Cameron: Avatar bude mít čtyři pokračování

Režisér James Cameron sebevědomě prohlásil, že za sedm let natočí čtyři pokračování filmu Avatar. První z nich bude podle něj hotov v roce 2018. Další díly mají mít premiéru o Vánocích 2020, 2022 a 2023.

Z filmu Avatar Foto: Bontonfilm
Cameron: Avatar bude mít čtyři pokračování

Plánovat tak dlouhé série filmů na 7 let dopředu není běžné ani v Hollywoodu. Avatar měl komerční úspěch, ale to bylo v roce 2009. Ekonomická situace se může mezitím několikrát změnit a také se nutně vynořuje otázka, koho bude zajímat Avatar v roce 2023?

Nejdříve režisér mluvil o dvou pokračováních. Po setkání s týmem scenáristů a „špičkových designérů“ prý usoudil, že na pouhé dva filmy má až moc materiálu. Rozhodl se pro tři a později pro čtyři.

“Rozhodli jsme se pustit do masivního filmového projektu, udělat čtyři díly, každý z nich obstojí sám, ale dohromady tvoří dokonalou ságu,“ řekl Cameron. Režisér také zcela odmítl názor, že diváci by mohli vidět filmy doma ve stejný den jako v kinech.

“Věřte mi, že tohle jsou filmy, které jsou udělány tak, že je musíte nejdříve vidět v kinech na velkém plátně.“

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků