Hlavní obsah
Adam Budak bude zastupovat Národní galerii Praha na bienále. Foto: Milan Malíček, Právo

Budak nahradí odvolaného Fajta na bienále

Na 58. ročníku Mezinárodního bienále výtvarného umění v Benátkách, které se odehraje od 11. května do 24. listopadu v Giardini di Castello, bude oficiálně zastupovat Národní galerii Praha jako komisař Českého a Slovenského pavilonu kurátor speciálních projektů Adam Budak.

Adam Budak bude zastupovat Národní galerii Praha na bienále. Foto: Milan Malíček, Právo
Budak nahradí odvolaného Fajta na bienále

Pověřil ho tím krizový manažer Ivan Morávek, jenž dočasně nahradil odvolaného ředitele Jiřího Fajta, protože se z pracovních důvodů nemůže bienále zúčastnit.

„Mrzí mě, že se nezúčastním této světové přehlídky umění. Současné úkoly a povinnosti, jejichž cílem je stabilizace instituce či zafixování letošního výstavního plánu, mi bohužel účast časově ani kapacitně neumožňují. Zastupováním Národní galerie Praha a české účasti na bienále jsem pověřil komisaře pavilonu Adama Budaka, o kterém jsem přesvědčen, že se zhostí úkolu více než profesionálně,“ uvedl v prohlášení Morávek.

Českou republiku bude na akci reprezentoval dílo výtvarníka Stanislava Kolíbala. Výstavní soubor Bývalé nejisté tušené tvoří pomyslný průřez jeho celoživotní tvorbou ve třech etapách.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků