Hlavní obsah

Bruce Springsteen získal pamětní cenu za své přistěhovalecké kořeny

Fanoušci Bruce Springsteena dobře vědí, že se narodil v USA. Zpívá se to v jednom z jeho největších hitů. Známý americký zpěvák si ale vysloužil ocenění za svůj přistěhovalecký původ a za způsob, jakým se jeho rodině podařilo naplnit americký sen za 110 let od příchodu prvních Springsteenových předků do USA.

Bruce Springsteen získal pamětní cenu za své přistěhovalecké kořeny

Zpěvák získal minulý týden pamětní cenu nadace ostrova Ellis Island, který byl pro mnoho přistěhovalců desítky let povinnou vstupní branou do Spojených států. Cena se pravidelně uděluje přistěhovalcům a jejich potomkům, kteří výrazně přispěli k americkému kulturnímu a historickému odkazu.

Springsteen si cenu přišel vyzvednout v doprovodu své matky a tetiček - žen, které prý dávají smysl jeho práci a jeho životu.

"Nemůžete vědět, kdo doopravdy jste a kam směřujete, pokud nevíte, odkud jste přišli," uvedl šedesátiletý zpěvák při předávacím ceremoniálu. Jeho prababička z matčiny strany přicestovala na Ellis Island z Itálie v roce 1900. Jedna z jejích vnuček, Springsteenova matka Adele, se později provdala za Douglase Springsteena, Američana irského původu.

Na první kytaru pro svého šestnáctiletého syna si musela Adele vypůjčit peníze. Springsteen, který za svou kariéru prodal přes 120 miliónů nosičů a zahrál i na inauguraci amerického prezidenta Baracka Obamy, se jí za to později odvděčil v baladě The Wish.

Kromě matky děkoval Springsteen také svým tetičkám, které pro něj prý vždy představovaly optimismus, houževnatost a pracovitost prvních generací amerických přistěhovalců.

"Tyto úžasné ženy jsou mým živoucím spojením s odkazem ostrova Ellis Island," uvedl ve své děkovné řeči Springsteen.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků