Hlavní obsah

Britští Kosheen či Richard Müller na letním festivale v Kadani

Festival Vysmáté léto proběhne v Kadani pod hradem 21. července. Za hlavní hvězdy lze letos označit britskou kapelu Kosheen a slovenského zpěváka Richarda Müllera.

Britští Kosheen či Richard Müller na letním festivale v Kadani

Elektronická skupina Kosheen vznikla v roce 1998 spojením producentů Darrena "Decodera" Beala a Markeeho Substance Morrisona s velšskou zpěvačkou Sian Evansovou. Později přidali i bicí a klávesy. Popularitu jim zajistil debut Resist, který kromě hitu Hide U obsahoval například i songy Hungry, Catch či Suicide. Poté se začali zaměřovat více na kytary na deskách jako Kokopelli  a Damage. Novinka Independence by měla vyjít letos v květnu.

Kosheen v Praze

Foto: Barbora Vaníčková, Novinky

Richard Müller patří už od 80. let ke špičce československé scény. Jeho nahrávky Po schodoch, Štěstí je krásná věc či Baroko už patří do zlatého fondu. První písničku Rádio nahrál se skupinou Burčiak. Byl také členem Elánu. S vlastní skupinou Banket vydal album Bioelektrovízia (Po schodoch). Další alba se jmenovala Druhá doba?! a Vpred?. Pak Müller nastartoval velmi úspěšnou sólovou dráhu.

Jeho popularita v ČR byla tak velká, že postupně začal zpívat i česky. V devadesátých letech vydal např. desky Neuč vtáka lietať, 33, L.S.D., Nočná optika a Koniec sveta. V roce 2000 vyšlo album s texty Michala Horáčka - Richard Müller a hosté a o rok později 01. S americkými muzikanty natočil neméně úspěšný Monogamný vzťah a poté třeba album 44.

Na své si přijdou také příznivci skupin Čechomor, Chinaski, Mig 21, Mandrage, Die Happy, Horkýže Slíže, Iné Kafe, Pipes and Pints, X-Left To Die a mnoho dalších.

Rodinám s dětmi nabídne festival jako vždy dětský koutek. Předprodej vstupenek zajišťuje po celé ČR distribuční síť Ticketstream. Do konce dubna jsou vstupenky za 550 korun, počínaje 1. květnem se cena zvýší na 600 Kč, na místě na 700 Kč.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků