Hlavní obsah
Známka s Paulem McCartneym Foto: Profimedia.cz

Britská pošta vydá sadu známek se zpěvákem Paulem McCartneym

Bývalý člen kapely The Beatles Paul McCartney se dočká vlastní sady známek, které vydá britská pošta. Kolekce obsahuje osm známek s přebaly nejvýznamnějších desek jeho umělecké dráhy a čtyři se záběry z nahrávacího studia, píše BBC News. Známky půjdou do prodeje 28. května, celá sada bude stát 16,2 libry (483 korun).

Známka s Paulem McCartneym Foto: Profimedia.cz
Britská pošta vydá sadu známek se zpěvákem Paulem McCartneym

Na výběru fotografií se podílel i sám McCartney. Na známkách se objeví jeho první sólové album z roku 1970 a také to zatím poslední, které vzniklo v roce 2020 během karantény při pandemii covidu-19. Pošta vydá také sběratelský aršík čtyř známek s fotkami z nahrávacího studia, které vznikly během tří desetiletí.

Paul McCartney

Foto: Profimedia.cz

„Paul McCartney zůstává ústřední osobností rocku a popu. Je to umělec, jehož odkaz je obrovský, ale jehož tvorba si i nadále získává pozornost veřejnosti a ohlas u kritiků. Toto speciální vydání známky je poctou jedné z oblíbených a uznávaných britských hudebních ikon,” píše se v prohlášení britské pošty.

Vlastní poštovní známku si v Británii před McCartneym vysloužili jen dva sóloví hudebníci. V roce 2017 pošta vydala známky s Davidem Bowiem, v roce 2019 se na nich objevil Elton John.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků