Hlavní obsah
Stroj času 2011 Foto: Pavel Ratkovský

Jako jediný zahraniční soubor si divadlo Ta Fantastika odneslo britskou divadelní cenu internetového časopisu Fringe Report za hru Gulliver.

Stroj času 2011 Foto: Pavel Ratkovský
Britská cena pro Ta Fantastiku

Šéfredaktor John Park při udílení v noci na dnešek řekl, že hru považuje za pokračovatele skvělé tradice české politické satiry. "Divadlo v Praze dlouho bylo fórem pro vzdor a vyjadřování riskantních myšlenek - a to často s prvkem rozpustilosti, která britské politické satiře chybí." Park připomněl, že v době, kdy Ta Fantastika svou hru loni v Edinburghu dávala, přišla kvůli povodním o své divadlo v Praze.

Jakub Marek z Ta Fantastiky řekl, že festival v Edinburghu byl pro divadlo obrovský zážitek. Soubor hrál dvě představení denně, ale možnost ukázat se na největším divadelním veletrhu světa byla obrovskou motivací.

Ta Fantastika si v Británii postupně buduje pozice. Po loňské účasti na okrajích festivalu ve skotském hlavním městě byla s Johankou z Arku pozvána na podzimní festival hudebních divadel do Cardiffu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků