Hlavní obsah
Bobby McFerrin Foto: Ondřej Lazar Krynek, Novinky

Bobby McFerrin zazpívá příští rok v Brně

Slavný americký vokalista a improvizátor Bobby McFerrin vystoupí v březnu příštího roku v Brně. Jeho koncert bude pozvánkou na přehlídku JazzFestBrno, která se v dubnu 2011 uskuteční podesáté, řekl za pořadatele jazzové přehlídky Vilém Spilka.

Bobby McFerrin Foto: Ondřej Lazar Krynek, Novinky
Bobby McFerrin zazpívá příští rok v Brně

"Vedle bohatého programu standardního festivalu jsme pro milovníky hudby bez ohledu na žánry připravili překvapení v podobě koncertu světové vokální superstar Bobbyho McFerrina," uvedl Spilka. Američan zazpívá 29. března v hale Vodova.

McFerrina dobře zná i české publikum. Letos v květnu sklidil aplaus ve Smetanově síni pražského Obecního domu. Spolu s dalšími hosty tam předvedl, jaká kouzla lze dělat s lidskými hlasem. McFerrin v květnu odehrál také koncerty v Kongresovém centru v Praze a v ČEZ Aréně v Ostravě.

Fenomenální zpěvák a desetinásobný držitel Grammy Bobby McFerrin svým repertoárem zasahuje do popu, jazzu, klasiky i lidové hudby. Je také uznávaným dirigentem, skladatelem filmové hudby a vášnivým zastáncem povinné hudební výchovy ve školních osnovách. Na svém kontě má na tři desítky alb, kterých se doposud prodalo přes 20 miliónů kopií.

McFerrin se narodil v roce 1950 v hudbymilovné rodině. Jeho otec byl prvním afroamerickým členem Metropolitní opery v New Yorku. McFerrin má originální pěvecký styl a působivým způsobem využívá svůj hlasový rozsah čtyř oktáv. Jeho vystoupení jsou založená na improvizaci a nenuceném zapojení publika.


yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků