Hlavní obsah

Bluesman John Mayall přijede 13. listopadu

Britský bluesman John Mayall je už v Praze jako doma. Za svými příznivci opět přijede 13. listopadu 2012. Koncert se koná v Divadle Archa.

Bluesman John Mayall přijede 13. listopadu

Kytarista, klávesák a zpěvák s neodmyslitelnou foukací harmonikou se věnuje blues už víc než šedesát let a dal by se označit i za praotce či krále evropského blues. Inspiroval Erika Claptona, Rolling Stones a další. Přestože mu je 79 let, návštěvníci loňského koncertu by vám potvrdili, že má stále působivý hlas a na pódiu září energií.

Mayall se narodil v roce 1933 nedaleko anglického Manchesteru. Od svých třinácti let se sám učil hrát na klavír, kytaru a harmoniku. V 60. letech se stal profesionálním hudebníkem a začal vystupovat se skupinou Bluesbreakers. Prožil krátkou, ale slavnou éru spolupráce s Erikem Claptonem, který posléze odešel i s basákem Jackem Brucem a založili další "superskupinu" Cream.

Mayall pak hrál s mnoha dalšími vynikajícími muzikanty - Peterem Greenem či Mickem Fleetwoodem a kromě Bluesbreakers spolupracoval i s legendárními americkými bluesmany, jako byli John Lee Hooker, T-Bone Walker, Billy Preston, Otis Rush nebo Sonny Boy Williamson. Za svou dlouhou kariéru vydal přes padesát desek.

Vstupenky jsou k dostání za 700 Kč v pokladně Divadla Archa a za 770 Kč včetně poplatků v síti Ticketpro a Ticketportal.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků