Hlavní obsah
Skupina Blondie nahrává své dvanácté studiové album. Foto: archiv kapely

Blondie se chtějí na novince vrátit k tradičnímu zvuku

Od vydání jedenáctého studiového alba americké kapely Blondie nazvaného Pollinator uplynuly více než čtyři roky. Pro ty, kteří už čekají na její nové písně, nyní zveřejnila dobrou zprávu. V klidu a s rozvahou připravuje materiál pro další desku.

Skupina Blondie nahrává své dvanácté studiové album. Foto: archiv kapely
Blondie se chtějí na novince vrátit k tradičnímu zvuku

Jak oznámila zpěvačka Debbie Harryová, album bude obsahovat deset až dvanáct skladeb. Ujistila rovněž, že se bude lišit od předchozího počinu a jedním dechem dodala, že se na něm Blondie vrátí ke zvuku a stylu, s nimiž jsou historicky nejvíce spojeni. „Budou to Blondie v té nejčistší podobě,“ přiznala v rozhovoru pro britskou BBC.

Současně mírnila naděje na to, že deska vyjde v dohledné době. „Album je ve velmi základní fázi výroby. Shromáždili jsme písně, které se nám líbí. Myslím, že dalším krokem bude nahrání několika ukázek,“ oznámil Harryová. Skupina k realizaci nahrávky přizvala cenou Grammy oceněného producenta Johna Congletona, který spolupracoval například se zpěvačkami St. Vincent a Lanou Del Rey. Nevyloučila, že se na desce objeví i nějaká coververze.

Blondie založili v roce 1974 v New Yorku Debbie Harryová a kytarista Chris Stein. Debutové stejnojmenné album vyšlo v roce 1976. Rok poté následovala deska Plastic Letters a v dalším roce pak Parallel Lines. Z ní pochází hit Heart of Glass, který se dostal na vrchol amerického singlového žebříčku Billboard Hot 100. Kapela později vydala další nahrávky. V roce 1982 ale ukončila činnost a Harryová se věnovala sólové kariéře.

Dohromady se opět dala v roce 1997 a v únoru 1999 vydala comebackové album No Exit, ze kterého pochází hit Maria. Na kontě má jedenáct studiových alb.
V současnosti v Blondie kromě Harryové a Steina působí i Tommy Kessler (kytara), Leigh Foxx (baskytara), Matt Katz-Bohen (klávesy) a Clem Burke (bicí).

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků