Hlavní obsah
Jonny Lang Foto: jonnylang.com

Blonďáčka, co hraje blues jako čert, znají Rolling Stones i Sting

Špičkový americký kytarista a zpěvák norského původu Jonny Lang, držitel ceny Grammy, přijede představit své nové studiové album Signs do pražského Lucerna Music Baru 13. listopadu. Původně pořadatelé zveřejnili špatné datum 14. listopadu.

Jonny Lang Foto: jonnylang.com
Blonďáčka, co hraje blues jako čert, znají Rolling Stones i Sting

Na Jonnym Langovi (vlastním jménem Jon Langseth) je nápadné a zábavné, jak boří bluesrocková klišé. Na první pohled vypadá spíš jako člen nějakého lehce úchylného boy bandu z devadesátých let, přitom je to bluesrocker. Šestatřicetiletý špinavý blonďák se narodil v americkém Fargu, což není zrovna typická bluesová oblast. Město proslulo hroznou zimou a tím, že tam bydlí hlavně lidé německého, norského a švédského původu.

V dětství Jon Langseth doma poslouchal Motown a Otise Reddinga a když ho pak ve dvanácti vzali na koncert Bad Medicine Blues Bandu, bylo rozhodnuto. První desku Lie To me vydal už v patnácti letech.

Stouni, Beck i Aerosmith

Za album Wander this World byl nominován na Grammy, následovalo album Long Time Coming a pak deska ovlivněná gospelem Turn Around, za kterou už Grammy dostal. Jonny také během let vystupoval s Rolling Stones, Buddy Guyem, Aerosmith, B.B. Kingem, Blues Traveler, Jeffem Beckem a Stingem.

Jeho nejnovější album Signs má prý být návratem k jednoduchosti a syrovosti. “Na povrch se dostalo hodně mých raných vlivů, jako je Robert Johnson a Howlin’ Wolf,” uvedl Lang.

„Líbí se mi, jak je jejich hudba syrová a nerafinovaná. Byl jsem v pokušení to zahrát zrovna tak a myslím, že je to v písničkách slyšet. Ale zároveň jsem písničky skládal tak, jak přišly, i když někdy nemusely nutně znít jako blues.”

Desku točili Jonny Lang, Drew Ramsey a Shannon Sanders v Los Angeles a také v Nashvillu, kde s ním spolupracovali Dwan Hill, Dennis Dodd a Josh Kelley.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků