Hlavní obsah
Black Sabbath Foto: Lucy Nicholson, Reuters

Black Sabbath hlásí poslední tour The End. Není jasné, zda vynechá Prahu

Metalový kolos Black Sabbath ohlásil poslední turné na rozloučenou, nazvané příznačně The End. Začne v lednu a bohužel zatím neobsahuje ani jeden termín v Evropě.

Black Sabbath Foto: Lucy Nicholson, Reuters
Black Sabbath hlásí poslední tour The End. Není jasné, zda vynechá Prahu

Stejně jako všechny skupiny slibují i Black Sabbath, že turné bude nejlepší a největší v jejich historii. Nehledě na podobné PR blábolení je ale pravděpodobné, že skutečně bude poslední. Americké turné začne v Omaze a skončí v New Yorku v Madison Square Garden. Pak je na řadě Austrálie. Nemá zatím žádné evropské termíny, což se ale může časem změnit.

V současnosti jsou schopni absolvovat turné Ozzy Osbourne, Tony Iommi a Geezer Butler, i když zdravotní problémy se jim nevyhýbají a mohou se kdykoli vrátit. Pozice bubeníka Billa Warda je komplikovaná, nekomunikují s ním. Ward letos na jaře řekl, že neví, jestli je členem skupiny. Pravděpodobně ho nahradí Tommy Clufetos, který hraje s Osbournem v jeho sólo projektech.

Osbourne loni tvrdil, že natočí i poslední album, které zatím není. „Jestli to uděláme, chci to stihnout před sedmdesátkou. Čas není zrovna na naší straně,” prohlásil tehdy stárnoucí rocker.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků