Hlavní obsah
Bittová, Dusilová, Načeva. Projekt tří rozdílných zpěvaček se jmenuje Spolu. Foto: bittova-dusilova-načeva.cz

Bittová, Dusilová a Načeva. Unikátní projekt vystoupí jen čtyřikrát

Čtyři vystoupení má v plánu dočasný společný projekt Ivy Bittové, Lenky Dusilové a Moniky Načevy. Nezvyklé spojení tří osobností, které mají každá svou zavedenou sólo kariéru a renomé, bude k vidění v listopadu 2020.

Bittová, Dusilová, Načeva. Projekt tří rozdílných zpěvaček se jmenuje Spolu. Foto: bittova-dusilova-načeva.cz
Bittová, Dusilová a Načeva. Unikátní projekt vystoupí jen čtyřikrát

Projekt Spolu se objevil už v roce 2017, tehdy sklidil velmi dobré recenze a také vstupenky se prodávaly rychle. Teď se čtyřmi koncerty s podtitulem „spolu naposledy“ se se svými příznivci na konci příštího roku rozloučí.

Tři „první dámy“ alternativní hudební scény zazpívají 9. listopadu v Brně (Sono) a 11., 12. a 13. listopadu v Praze (Palác Akropolis).

Iva Bittová patří v ČR k nejoriginálnějším stálicím. Experimentuje s rockem, jazzem, world music i s klasickou hudbou. Získala několik ocenění České hudební akademie v kategorii Zpěvačka roku a je uznávána také v zahraničí. Kromě toho hraje ve filmech (Tajnosti, Želary, Balada pro banditu).

Lenka Dusilová

Foto: Mona Martinů

Lenka Dusilová vychází více z rockového prostředí, ale i ona zkoumá alternativní hudební cesty a cestičky a také obdržela cenu Anděl. V začátcích působila v rockové kapele Sluníčko, pak dlouho zpívala s Davidem Kollerem. Velkého úspěchu u kritiky se dočkala s nadžánrovou deskou Mezi světy z roku 2006, na níž spolupracovala s americkými muzikanty. V posledních letech vystupuje a vydává alba s Baromantikou. Monika Načeva experimentuje s šansónem a elektronikou. Je také členkou divadla Sklep.

Vstupenky jsou v síti Ticketstream do konce roku 2019 za 690, od 1. 1. 2020 za 750 korun.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků