Hlavní obsah
Babylon Berlín. Foto: HBO

Berlín 20. let, mladý papež Jude Law i Banderas na ČT

Česká televize nakoupila nové seriály. Jsou mezi nimi kvalitní světové tituly jako Mladý papež, Babylon Berlín a další.

Babylon Berlín. Foto: HBO
Berlín 20. let, mladý papež Jude Law i Banderas na ČT

Historický Babylon Berlín Toma Tykwera přináší atmosféru rozjetého Berlína dvacátých let s kabarety, večírky, sexem, mafií a násilím. Na historickém pozadí se odehrává kriminální zápletka. Série byla kritikou velmi oceňována podobně jako satirický Mladý papež Paola Sorrentina, fiktivní příběh prvního amerického papeže, který je mimo jiné mladší než jeho předchůdci.

Desetidílný projekt Génius: Einstein s oscarovým hercem Geoffreym Rushem v hlavní roli přiblíží slavného vědce a série Génius: Picasso slavného umělce, jehož ztvárnil Antonio Banderas. Dalšími řadami budou pokračovat seriály V pasti a Ve jménu vlasti.

„Evropská seriálová produkce se dostává na stále vyšší úroveň, a tak jsme letos mohli vybírat kvalitní série, které se staly hity v Německu, Dánsku a v Itálii. Kromě nich jsme získali také ambiciózní seriál Jméno růže, tři řady dánského počinu Dicte – kriminální reportérka, a hlavně diváky i kritiky kladně přijatý Babylon Berlín,“ uvedl ředitel programu České televize Milan Fridrich.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků