Hlavní obsah

Během festivalu Slovenské divadlo v Praze se objeví Vášáryová i Chudík

Již popatnácté se v květnu a červnu uskuteční v Divadle Bez zábradlí (DBZ) festival Slovenské divadlo v Praze. Nabídne i legendární Tančírnu Slovenského národního divadla. Základní myšlenkou festivalu je ale přivážet do Prahy především novinky slovenské scény.

Během festivalu Slovenské divadlo v Praze se objeví Vášáryová i Chudík

"Považujeme za úspěch, že se daří dovážet premiéry, které znamenají inspiraci pro české divadelníky,“ říká Lucie Mikulecká z DBZ.

Zahájení i zakončení festivalu bude letos patřit Slovenskému národnímu divadlu. Inscenace hry současného německého dramatika Marii von Mayenburga Ksicht s Táňou Pauhofovou v hlavní roli festival 7. května otevře.

Divadlo Astorka Korzo ’90 uvede 28. května v české premiéře inscenaci Goethovy Stelly. Režisér Juraj Nvota obsadil Zuzanu Konečnou, Martu Sládečkovou, Ady Hajdu i Borise Farkaše. Populární Radošinské naivní divadlo přijede 19. a 20. června se svou poslední hrou o stavu současné rodiny a morálky Mám okno autora Stanislava Štepky.

Legendární Tančírnu, ověnčenou řadou prestižních festivalových cen, uvede Slovenské národní divadlo 26. června v Hudebním divadle Karlín. V režii Martina Huby, který bude i patronem přehlídky, se diváci setkají s hereckými osobnostmi, jako jsou Ladislav Chudík (v alternaci s Martinem Hubou), Emília Vášáryová či Kamila Magálová. V rámci festivalu se uskuteční ve foyeru DBZ ve spolupráci se Slovenským institutem v Praze i výstava slovenských divadelních plakátů.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků