Hlavní obsah
Avishai Cohen Foto: Andreas Terlaak

Basista a zpěvák Avishai Cohen se vrací do Prahy s novým pianistou i repertoárem

Izraelský zpěvák a kontrabasista Avishai Cohen vystoupí 6. května v karlínském Foru se svým triem, ve kterém nově hraje ázerbájdžánský klavírista Elchin Shirinov.

Avishai Cohen Foto: Andreas Terlaak
Basista a zpěvák Avishai Cohen se vrací do Prahy s novým pianistou i repertoárem

Cohen, které objevil pianista Danilo Pérez a pak ho přizval do sextetu Origin další hráč na klávesy Chick Corea, doprovázel legendárního jazzrockového pianistu Herbieho Hancocka, zpěváka Bobbyho McFerrina či kytaristu Kurta Rosenwinkela, vystupuje v České republice poměrně často, hrál tu i s brněnskou filharmonií. Pražský koncert je ovšem výjimečný, protože Cohen s sebou přiváží dalšího výjimečného muzikanta, pianistu Elchina Shirinova. S ním hrál nejen bubeník Eric Harlan, ale také jmenovec kontrabasisty Cohena, trumpetista Avishai Cohen.

Na bicí oba doprovází Noam David.

Zajímavý je koncert ještě z jednoho důvodu - jádro repertoáru by měly tvořit skladby z nového Cohenova alba Arvoles, které by mělo vyjít v červnu. V Praze by se však už mohlo nabízet, uvedl pořádající za P&J Music.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků