Hlavní obsah
Avatar Foto: HO, Reuters

Autoři Avataru uvažují o pokračování

Hollywoodský producent Jon Landau řekl, že spolu s režisérem Jamesem Cameronem uvažují o pokračování filmového trháku Avatar. V plánu mají ale také další nové projekty.

Avatar Foto: HO, Reuters
Autoři Avataru uvažují o pokračování

"Je to první týden, kdy nemyslíme na Avatar," řekl Landau novinářům týden poté, co jeho film prohrál v boji o Oscara s iráckým dramatem Smrt čeká všude, který získal pozlacenou sošku za nejlepší film a nejlepší režii.

"Hovoříme o pokračování Avataru jako o malém milostném příběhu nazvaném The Dive a o filmu s názvem Fantastic Voyage. Další projekt, který toto duo plánuje, je Battle Angel Alita, vycházející z japonského románu situovaného do budoucnosti, kde žena kyborg odhaluje svoji identitu.

Landau řekl, že o tom, do kterého projektu se pustí nejdříve, se rozhodne do šesti měsíců.

Avatar je pro masy, přiznal producent

"Vždycky jsme říkali, že pokud bude Avatar úspěšný, uděláme i dvojku, ale musíme nejprve najít správný příběh. Jim Cameron dělal pokračování i dříve...Ale dělá ho jen tehdy, když je přesvědčen, že bude stejně dobré jako první díl," řekl Landau.

Jedna věc je u této dvojice zcela jistá, bude do trojrozměrný film. "Nemyslím si, že někdy udělám další dvojrozměrný film. Proč bychom dělali černobílý film, když máme barvu?" řekl Landau.

Avatar, který již vydělal 2,6 miliardy dolarů, předběhl i Cameronův oscarový snímek Titanic, který produkoval rovněž Landau.

Landau necítí zklamání nad tím, že Avatar, který získal tři Oscary v technických kategoriích, nevyhrál hlavní cenu. "Udělali jsme Avatar, aby komunikoval s masami, ne aby se líbil 6000 členům akademie," řekl.

Landau věří, že všechno přejde na 3D včetně mobilních telefonů, počítačů a televize. Nedávno prý jednal s představiteli internetové telefonní společnosti Skype, kteří také projevili zájem o technologii 3D. Podle něho si v budoucnu diváci sami rozhodnou, kterou cestou se má film dále ubírat.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků