Hlavní obsah
Michaela Pavlátová Foto: Kateřina Farná, Právo

Animovaný film Michaely Pavlátové soutěží v Soulu

Krátký film Michaely Pavlátové Tramvaj soutěží na 17. ročníku festivalu animovaného filmu v jihokorejské metropoli Soulu SICAF 2013, který začal ve středu a potrvá do neděle. Je jedním z 34 krátkometrážních animovaných filmů v hlavní soutěži.

Michaela Pavlátová Foto: Kateřina Farná, Právo
Animovaný film Michaely Pavlátové soutěží v Soulu

Sedmnáctý soulský mezinárodní festival kreslených a animovaných filmů zahájil ve středu večer nový celovečerní loutkový snímek Věrozvěst režiséra Fernanda Cortiza. Expresionistický film má temné a pochmurné ladění.

V hlavní soutěži krátkometrážních snímků se dále objevuje mezinárodní film čínské režisérky Hefang Wei Hostina pro konkubínu, francouzský snímek o životě známé kurtizány Kiki z Montparnassu či polský film Ziegenort režiséra Tomasze Popakula o dospívání outsidera, napůl mladíka, napůl ryby, v době po rozpadu komunismu, který vyhrál na Anifilmu Visegrádské animační fórum.

Pozornost také vzbudil jihokorejský studentský film Haegeumi, zpracovávající příběh ženy ze Severní Koreje, která skončila v severokorejském lágru, když se jí kamarádka svěřila, že je milenkou Kim Čong-ila. Žena se po propuštění dostala do Jižní Koreje.

Pavlátová však není jediným zástupcem, na výběru studentských filmů se podílel za Asociaci animovaného filmu Michal Procházka.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků