Hlavní obsah
Foto k filmu Heat Foto: GOAP

Andy Warhol. Filmové plakáty a dopisy jeho matky jsou k vidění v Praze

Pražská galerie GOAP oznámila, že nabízí veřejnosti ukázku filmových plakátů Andyho Warhola, dopisy jeho matky a další unikáty.

Foto k filmu Heat Foto: GOAP
Andy Warhol. Filmové plakáty a dopisy jeho matky jsou k vidění v Praze

Galerie rozšířila svou stálou expozici Andyho Warhola o nečekané novinky.

„Navštěvníci z celého světa, kteří do sídla galerie v renesančním paláci U bílého jednorožce na Staroměstském náměstí v hojném počtu míří, si vůbec poprvé mohou prohlédnout kolekci Warholových filmových plakátů z 60. – 70. let, dobové propagační fotografie, dopisy jeho matky, obraz z dílny staršího bratra Paula a časopisy Interview Magazine, který Warhol založil,” sdělila za pořadatele Alice Titzová.

Plakát k filmu Thrash

Foto: GOAP

Dopis Warholovy matky

Foto: GOAP

Andy Warhol se mimo jiné zamiloval také do filmu a podílel se na desítkách snímků. Výstava obsahuje 30 Warholových plakátů k filmům jako Ciao! Manhattan, Woman, Dracula, Trash a Flesh. Plakát k hororu Frankenstein je podepsán hercem Udo Kierem.

Výstavu doplňují unikátní kuriózní předměty od Warholových příbuzných - třeba originály dopisů, které Warholova matka psala z Ameriky svým příbuzným na Slovensko. Jako hluboce věřící žena je zdobila náboženskými motivy. K vidění je také obraz Busy Street Andyho staršího bratra Paula, který namaloval pomocí slepičích pařátů.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků