Hlavní obsah

Anděly sbírali Nightwork, Koller i Bílá

Ve středu byly v Praze vyhlášeny české hudební ceny Anděl. Nejvíce si jich odnesla skupina Nightwork (3), ale s prázdnou neodešli ani David Koller, Lucie Bílá nebo Republic of Two.

Anděly sbírali Nightwork, Koller i Bílá

První sošku si z pražské Incheba arény odnesla skupina roku - Nightwork, Toxique byli druzí, Kryštof třetí. Také čtenáři Novinek označili v anketě za skupinu roku Nightwork.

“My hrajeme normalizační pop a zdá se, že mnoho z vás jej má rádo,“ zavtipkovali oblíbení popoví srandisti při děkovačce.

Debbie

Foto: Petr Hloušek, Právo

Skladbou roku je podle členů akademie Touch the Sun od málo známé zpěvačky Debbi (podle čtenářů Novinek Tepláky od Nightwork). Druhé místo patří letos Teplákům a třetí je Láska v housce od Xindla X.

Ewa Farna a Tomáš Klus

Foto: Petr Hloušek, Právo

O titul zpěváka roku se utkali David Koller, Xindl X a zesnulý Petr Muk. Cenu si odnesl David Koller (podle čtenářů Novinek ale Xindl X), druhý skončil Muk a třetí Xindl X.

„Díky vám všem, že jste mi dali hlas... chtěl bych poděkovat producentovi, že se mnou strávil týdny ve studiu,“ uvedl Koller.

Lucie Bílá

Foto: Petr Hloušek, Právo

Videoklipem roku jsou Tepláky od Nightwork a stejný názor měli i čtenáři Novinek v anketě. Tepláky tak dvakrát porazily klipy Ty a já (David Koller) a Láska v housce (Xindl X).

Nightwork

Foto: Petr Hloušek, Právo

Zpěvačka roku Lucie Bílá uvedla, že má strašnou radost, ale měla pocit, že se jí to letos netýká, když je v nominaci Hana Hegerová. "Podle mě jí patří ta cena," řekla otevřeně Bílá a stejný názor měli i čtenáři Novinek.

Toxique

Foto: Petr Hloušek, Právo

Objevem roku byli vyhlášeni alternativní Republic of Two (podle čtenářů Novinek Martin Chodúr).

Kapela Lucie na Andělech

Foto: Petr Hloušek, Právo

Za desku roku 2010 zvolila akademie populární hudby CD Tepláky aneb kroky Františka Soukupa, poraženými jsou v tomto případě Toxique a Hana Hegerová. "Tepláky" si zvolili i účastníci ankety na Novinkách.

Republic of Two

Foto: Petr Hloušek, Právo

Xindl X a Olga Lounová

Foto: Petr Hloušek, Právo

Nejprodávanější deskou roku je Banditi di Praga skupiny Kabát a do síně slávy vstoupil Petr Muk.

Jarek Nohavica a Kabát

Foto: Petr Hloušek, Právo

Za české album dvacetiletí byla vyhlášena deska Černý kočky, mokrý žáby od Lucie, zpěvákem dvacetiletí je Jaromír Nohavica, zpěvačkou Lucie Bílá a skupinou a interpretem Lucie.

Přehled výsledků:

Zpěvák roku: David Koller

Zpěvačka roku: Lucie Bílá

Skupina roku: Nightwork

Skladba roku: Touch the Sun (Debbi)

Deska roku: Tepláky nebo kroky Františka Soukupa (Nightwork)

Videoklip roku: Tepláky (Nightwork)

Objev roku: Republic of Two

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků