Hlavní obsah
Joe Walsh na obalu desky Analog Man Foto: Concord

Analogový chlapík s rockovou kytarou

Kytarista a zpěvák Joe Walsh (The Eagles) vydává sólo album Analog Man. Celé ho umístil k poslechu na internet, a tak se můžete okamžitě přesvědčit, že pořád umí dělat nekomplikovaný poctivý rock.

Joe Walsh na obalu desky Analog Man Foto: Concord
Analogový chlapík s rockovou kytarou

Walsh začínal v šedesátých letech se skupinou James Gang, krátce pak působil ve skupině Barnstorm. První plnohodnotnou sólo desku vydal pod názvem The Smoker You Drink, the Player You Get. Od roku 1975 pak hrál s Eagles, které přivedl k tvrdšímu zvuku, jenže po legendárním Hotelu California se kapela začala pomalu sesypávat a Walsh se znovu vrátil k postranním sólo projektům (album But Seriously, Folks... nebo soundtrack The Warriors).

Na novince Analog Man servíruje dobře postavené, klasicky rockové skladby, které dávají smysl, obsahují dost slušných kytarových riffů a refrény popovějšího rázu - všechno to pěkně drží pohromadě. Walsh je obstojný zpěvák, který neohromuje rozsahem a nepouští se do experimentů, ale zpěv dobře plní funkci v rámci rockové písničky. Ve výsledku to připomíná trochu říznější Eagles bez jejich občasné přislazenosti.

Celá deska probíhá v pohodovém, oddechovém stylu a nesnaží se o originalitu, jež je v rámci žánru stejně nedosažitelná. Neklade tak na posluchače velké nároky, ovšem změny přicházejí dostatečně často na to, aby se nenudil. Snad s výjimkou balady Family, která  přece jen zní kapánek nudněji.

Celkové hodnocení: 75 %

 

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků