Hlavní obsah
Luther Raphael Simon při zkouškách muzikálu. Foto: Moniíka Urbánková

Americký herec Luther Raphael Simon se představí v české verzi muzikálu Rocky

Roli boxerského šampióna Apolla Creeda v chystaném muzikálu Rocky vytvoří v Praze Američan Luther Raphael Simon. Herec, jenž účinkoval ve světových hitech Lví král, Bídníci, Rent nebo Hairspray!, se kvůli angažmá učí zpívat česky.

Luther Raphael Simon při zkouškách muzikálu. Foto: Moniíka Urbánková
Americký herec Luther Raphael Simon se představí v české verzi muzikálu Rocky

„Mám soukromou učitelku a piluju češtinu každý den,“ uvedl Simon, který se na jevišti Kongresového centra Praha setká s dvojnásobným držitelem Ceny Thálie Janem Křížem, představitelem Rockyho.

Pochází z Miami a postavu Apolla vytvořil už v německé verzi muzikálu Rocky. „Znám charakter postavy, vím, co říkají. Je pro mě výzva se slova naučit v několika jazycích,“ vysvětlil Simon.

„Beru lekce přes Skype, učitelka mě učí česky, já ji zase anglicky,“ dodal absolvent muzikálového herectví kalifornské univerzity. Najal si kvůli pražskému angažmá kouče fonetiky a věří, že nejvíc správného akcentu pochytá na každodenních zkouškách muzikálu Rocky.

Jan Kříž a Simon při boxerském tréninku.

Foto: Moniíka Urbánková

Za nejtěžší moment představení přitom nepovažuje zpěv nebo herectví v jakémkoli jazyce, ale box. „Apollo je světový šampión a diváci musí věřit, že v ringu stojí opravdový mistr. Musíte mít energii, sílu a přesvědčivost vítěze. Zároveň jde o divadlo, takže prostředky, kterými bojujete, jsou v náznaku, ale musí vypadat jako skutečný souboj,“ sdělil Luther.

Oscarový příběh outsidera na motivy filmu se Sylvesterem Stallonem vstoupí na scénu Kongresového centra Praha 3. března 2017.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků