Hlavní obsah
 

Americká motocyklová závodnice zemřela při natáčení filmu

Americké motocyklové závodnici Joi Harrisové se stalo osudným natáčení hollywoodského filmu Deadpool 2. Mladá kaskadérka nezvládla natáčení jedné z akčních scén a proletěla sklem blízké budovy. Neštěstí vyšetřuje kanadská policie, informovala média.

 
Americká motocyklová závodnice zemřela při natáčení filmu

Harrisová podle listu Vancouver Sun v pondělí natáčela honičku, při níž musela předvést několik krkolomných manévrů včetně jízdy po úzkých rampách podél schodiště. Při jednom z obratů nezvládla svůj stroj, ve velké rychlosti narazila na obrubník chodníku a vletěla do výlohy. Podle policie zemřela na místě.

„Nelze slovy vyjádřit, co já a zbytek štábu (filmu) Deadpool 2 cítíme po této tragédii,” uvedl v prohlášení režisér David Leitch.

Místo nehody

Foto: Darryl Dyck, ČTK/AP

Rodačka z New Yorku byla podle magazínu People patrně první černošskou profesionální závodnicí na silničních motocyklech, licenci měla od roku 2013. Šlo o její první natáčení. Ve filmu inspirovaném komiksovými postavami studia Marvel zastupovala při akčních scénách herečku Zazie Beetzovou v roli superhrdinky Domino. Kanadská média s odvoláním na svědky uvedla, že scéna se natáčela bez helmy. Okolnosti neštěstí šetří policie, která však podrobnosti nesdělila.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků