Hlavní obsah
Tom Hanks při natáčení Andělů a démonů v Římě Foto: Dario Pignatelli , Reuters

Američané chystají film o Antonínu Dvořákovi, hrát ho má Tom Hanks

Film o českém hudebním skladateli Antonínu Dvořákovi se chystá natáčet americká producentka a herečka Lenora Mayová. Snímek s pracovním názvem Spillville The Movie by měl popsat pobyt slavného umělce v USA, ve městě Spillville na severovýchodě Iowy.

Tom Hanks při natáčení Andělů a démonů v Římě Foto: Dario Pignatelli , Reuters
Američané chystají film o Antonínu Dvořákovi, hrát ho má Tom Hanks

Informoval o tom server deníku Decorah. Starostu města už tvůrci snímku, jehož scénář napsal držitel ceny Emmy Craig Heller a kteří by rádi v roli génia viděli herce Toma Hankse, požádali o podporu a poskytnutí prostor pro natáčení.

Dvořák působil v USA v letech 1892–1895, přičemž mj. vedl Národní hudební konzervatoře v New Yorku. Českou vlast ovšem velice postrádal, a tak mu přátelé doporučili navštívit Spillville, kde žilo mnoho Čechů.

„Spillville je příběhem toho, jak světoznámý skladatel Antonín Dvořák trpící tvůrčí krizí přišel do maličkého farmářského Spillvillu. Městečko zachránilo Dvořáka a on zase městečko,“ stojí na internetových stránkách tvůrců plánovaného snímku.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků