Hlavní obsah

Allman Brothers, Nirvana i Queen. Filmy o rockových legendách "frčí"

Americký server The Hollywood Reporter oznámil, že se připravuje další rockový film, tentokrát o významné jižanské blues-rockové legendě Allman Brothers Band. Randall Miller a Jody Savin napíšou scénář podle memoárů, které sepsal muzikant Gregg Allman.

Allman Brothers, Nirvana i Queen. Filmy o rockových legendách "frčí"

Gregg Allman spoluzaložil Allman Brothers, kteří se proslavili koncem šedesátých let. Američtí kritici je už dávno prohlásili za “architekty southern rocku”. Jde o styl, v němž se blues propojilo s farmářským folkem a country a k tomu se přidalo i něco z hard-rocku. Silně improvizační charakter dlouhých kytarových sól se blíží jazzu. Všichni členové skupiny jsou fenomenální instrumentalisté a zvuk ozvláštňují také dvojité bicí. Mezi jejich obecně známé hity se řadí Melissa, Ramblin' Man, Jessica, Soulshine a další.

Skupina dosáhla ohromného úspěchu a vyprodávala největší stadióny, samotného Gregga Allmana však provází jedna tragédie za druhou.

Sex, drogy, smrt

Jeho život vypadá až neskutečně dramaticky. Bratr Duane, rovněž hudebník, mu zemřel při nehodě právě v době, kdy začínali být slavní, a basák Berry Oakley skončil úplně stejně.

Dvě jeho přítelkyně z mládí spáchaly sebevraždu, muzikant měl také problémy se závislostí a několikrát byl v léčebně. Šestkrát se oženil a nikdy to nevyšlo.

Tvůrci filmu se chtějí zaměřit na dvě kontrastní období - rané mládí, když Allman Brothers chtěli prorazit, a pak současnost, kdy již bohatý a slavný starý muž rekapituluje svůj život.

“Věděli jsme, že je to skvělý příběh, ale ne, jak moc je skvělý, až do chvíle, kdy jsme si přečetli tu knihu,” uvedli tvůrci a dodali, že “je jako nádherně klenutý oblouk”. Ve filmu samozřejmě zazní nadčasové hity skupiny. Část z nich bude v originálním znění a část nově nazpívají herci.

Queen už brzy

V současné době už se pracuje na filmu o Queen, kde má hrát Freddieho Mercuryho Sacha Baron Cohen. Fanoušci Queen se dočkají premiéry životopisného filmu v roce 2014. Mezi producenty snímku figuruje i Robert De Niro, jméno režiséra je stále neoficiální, ale všechno nasvědčuje tomu, že se začne natáčet v nejbližších týdnech.

Foto: Profimedia.cz

Scénář napsal Peter Morgan a bude se zabývat hlavně vzestupem kultovní skupiny, která začala na začátku sedmdesátých let experimentovat s teatrálním operním rockem a o dekádu později dospěla do stádia největší popové senzace tehdejší doby. Děj končí koncertem na Live Aid (1985), takže ke smrti Mercuryho na AIDS se nedostane.

Nirvana

Dlouho se mluví také o filmovém příběhu Nirvany. Americká zpěvačka a hudebnice Courtney Love, vdova po Kurtu Cobainovi, chtěla už v roce 2010, aby Cobaina hrál Robert Pattinson.

Film by měl vzniknout na motivy biografie Heavier Than Heaven, kterou napsal Charles R. Cross, podle scénáře Davida Benioffa, jinak též autora scénářů k filmům Troja a 25. hodina. Spekulovalo se o tom, že režisérem snímku bude Oren Moverman.

Bohužel film je už velmi dlouho „ve vývoji“, ale žádné informace o začátku natáčení se neobjevují.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků