Hlavní obsah
Matěj Hádek Foto: HBO

Hádek, Polívka, Roden i Myšička se utkají o Českého lva

Již 5. března večer budou v Praze vyhlášeny filmové a televizní ceny Český lev. Který z herců dostane sošku za nejlepší herecký výkon?

Matěj Hádek Foto: HBO
Hádek, Polívka, Roden i Myšička se utkají o Českého lva

V mužské kategorii má letos mimořádně velkou šanci Matěj Hádek, který hrál ve filmu Kobry a užovky. Recenze měl skvělé, dostal cenu české kritiky a Křišťálový glóbus z MFF Karlovy Vary. V jeho prospěch může hrát i detail, že je relativně mladý a Českého lva zatím nemá.

Martin Myšička (Ztraceni v Mnichově)

Foto: Česká televize

Boleslav Polívka byl nominován za film Domácí péče. Ten nabízí laskavý, ale nepřikrášlený pohled na vážnou nemoc. Obětavá ošetřovatelka Vlasta (Alena Mihulová) se v něm stará o manžela (Bolek Polívka) a pacienty. Nikdy ji nenapadlo, že se musí starat i o sebe. Náhle onemocní a její mikrosvět se začíná hroutit.

Hynek Čermák (uprostřed) jako gangster

Foto: Bioscop

Karel Roden byl nominován za roli ve snímku Fotograf, který je volně inspirován životem fotografa Karla Saudka. Hynek Čermák byl nominován za film Gangster Ka, opět volně inspirovaný skutečnou osobou, tentokrát ale poněkud méně sympatickou - gangsterem Radovanem Krejčířem. Martin Myšička byl nominován za roli novináře ve výborné komedii Petra Zelenky Ztraceni v Mnichově.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků