Zajímavé je, že tyto hry píší ženy mezi třiceti a čtyřiceti, řešící svůj strach ze situace, která teprve nastane. Možná by ale časem zjistily, že nenastane, že úspěšná může být i žena nad padesát. Nicméně, připusťme, že pro část společnosti se toto téma může jevit naléhavé.

Marketingová manažerka Linda dosáhla významných ocenění, ale nová reklamní kampaň je už svěřena kolegyni o polovinu mladší. A k tomu má problémy s dcerami i manželovou nevěrou.

V postavě Alice upoutá dobrým hereckým výkonem Šárka Vaculíková.

V postavě Alice upoutá dobrým hereckým výkonem Šárka Vaculíková.

FOTO: Viktor Kronbauer

Dramaturg Jan Vedral v programovém článku nachází ve hře paralely s pádem Shakespearova krále Leara, ale jde spíš o poněkud upovídanou konverzační hru, která nabízí vděčnou hereckou příležitost především představitelce titulní role.

Na vinohradské scéně ji hraje Kateřina Brožová, jež sice Lindě odpovídá věkem, nikoli však zjevem, ani způsobem, jakým je ve hře i inscenaci prezentována. Její Linda je stále velmi atraktivní žena, vědomá si svých předností a nepřipouštějící si reakce okolí, včetně své rodiny. Její sestup z vrcholu není příliš zmotivovaný, a tím pádem i uvěřitelný.

Hra má sice pár vtipných bonmotů a point, ale jinak jsou její situace předvídatelné a postavy, kromě hlavní, dosti schematické. S výjimkou starší dcery Alice, v níž zaujme emotivním nasazením i přirozeným herectvím Šárka Vaculíková.

Hodnocení: 65 %

 

Může se vám hodit na Firmy.cz: