Původní herečku vystřídá Stefanie Reinspergerová. Příběh sleduje politiku a války, ale i osobní život, krize a problematické manželství císařovny.

Když Bavoři ohrožují Vídeň, Prusové Prahu a docházejí peníze a vojáci, monarchie je vážně ohrožena. Marie Terezie povolá do zbraně barona Trencka, který naverbuje na chorvatském pomezí pandury: tisíc mužů té nejhorší pověsti. Panduři se ale stanou nebezpečím nejen pro její nepřátele, ale především pro ni samotnou.

Herečka Stefanie Reinspergerová (uprostřed)

Herečka Stefanie Reinspergerová (uprostřed)

FOTO: Česká televize

František Štěpán začne bez vědomí své ženy obchodovat s jejím úhlavním nepřítelem. Tyto události spustí manželskou krizi provázenou žárlivostí a nevěrami.

„Život Marie Terezie je opravdovou studnicí příběhů, které v sobě nesou témata důležitá pro současného diváka, ať už je to postavení ženy ve společnosti a v politice, volba mezi zájmy kariéry a rodiny, nebo konflikt morálky a vysokých cílů s reálnou politikou v rozbouřené Evropě. Právě proto jsme se společně s koprodukčními partnery rozhodli připravit pokračování úspěšné minisérie,“ uvedl kreativní producent projektu Jan Maxa.

Režie minisérie se opět ujal Robert Dornhelm.

Může se vám hodit na Zboží.cz: