„Učím se písničku Arirang, což je zřejmě korejská národní píseň,“  uvedla zpěvačka. Lidová písnička Arirang je zapsána i na seznamu nehmotného kulturního dědictví Unesco.

Zpěvačka sklidila od svých fanoušků převážně kladné ohlasy. Výlet jí získal publicitu a také vytváří dojem, že KLDR je úplně normální země. KLDR dlouhodobě ohrožuje okolní státy a má svůj jaderný program. Schůzky Kim Čong-una s americkým prezidentem Donaldem Trupem nemají žádný konkrétní výsledek, diktatura dál zbrojí a demokratizace poměrů je v nedohlednu.

Americká vláda vydala pro své občany doporučení, aby do KLDR necestovali kvůli vážnému nebezpečí zatčení a dlouhodobého věznění. To ale pro britské zpěvačky neplatí.

Kvalita života v komunistické zemi je katastrofální. KLDR si udržuje ohromnou armádu a síť agentů a udavačů, ale nedokáže vyrobit ani základní zboží. Letos opět požádala mezinárodní humanitární organizace o potravinovou pomoc. Chybí i nejobyčejnější věci jako rýže, pšenice a brambory. Podle odhadů Spojených národů trpí v zemi podvýživou 40 procent obyvatel.

Může se vám hodit na Zboží.cz:
Soul Sessions Vol.2 - Joss Stone [CD]