Osmičku finalistů představili zástupci České televize, která je za naši republiku garantem soutěže, na pondělní tiskové konferenci v pražském Vnitroblocku. Vítěz bude vyhlášen 28. ledna. Hlasování začalo 7. ledna, skončí 21. ledna a probíhá přes oficiální eurovizní aplikaci, kterou lze do mobilních zařízení stáhnout zdarma.

„Rozhodli jsme se započítat i hlasy zahraničních fanoušků. Ti tak nově dostanou možnost ovlivnit to, kdo se stane vítězem našeho národního kola. Vzniknou tedy dvě tabulky, od našich a zahraničních hlasujících. Slibujeme si takto větší zájem ze strany zahraničních fanoušků, ale také to považujeme za zajímavou zpětnou vazbu pro finalisty samotné,“ sdělil vedoucí české delegace Jan Bors.

Semifinále a finále čtyřiašedesátého ročníku Eurovision Song Contest se uskuteční od 14. do 18. května v Tel Avivu. Pořadatelství získal díky zpěvačce Nettě Barzilaiové, která loni v Lisabonu v klání Eurovize zvítězila.

Právě loni zaznamenal největší úspěch i český zástupce. Zpěvák Mikolas Josef se s písničkou Lie To Me umístil na konečném šestém místě.