Podotkl tak důrazně, že umí napsat skladby s parametry českých rádiových hitů. A co víc, po zbytek alba tuto schopnost většinou potvrzuje. Díky tomu vznikla příjemná hudební kolekce na léto, která je plná písniček, jež zůstanou v hlavě a dávají posluchačům touhu se k nim znovu vracet.

Je to v podstatě jakýsi soundtrack pro velký letní příběh, který je romantický, rozpustilý, a na konci je návrat domů a vzpomínky z ranku krásných.

Ztracený je v sérii skladeb na desce hudebně přímočařejší než v minulosti. Bez okolků jde hned od začátku po zřetelné melodii, jako interpret s lehce nakřáplým hlasem je pak schopen dát jim příjemnou náladu, která sotva někoho urazí.

Nová alba

Obal alba Marka Ztraceného.

FOTO: Supraphon

Pravda, písnička Dvě láhve vína má ve srovnání s ostatními trochu laciný text (rým „Netušíte, jak se člověk stydí, když ho alkohol znásilní“ je bezradný), skladba O lži postrádá větší nadhled ve sdělení závažné skutečnosti provázející dnešní svět a závěrečná Píseň rodičům zase balancuje na hranici upřímného vyznání a kýče, což se stává v písničkách, které jsou veskrze upřímné. I tyto nicméně do mozaiky nového alba Ztraceného patří, bez nich by bylo neúplné.

Album Vlastní svět je atmosférou velice přátelské. Marek Ztracený na něm nastavuje dlaně, bere do nich dlaně svých posluchačů a vkládá je obratem do dlaní jiných. Ostatně, v tomto jeho světě zbylo místo i na vzkazy fanoušků, které zdobí booklet alba. Jsou pozitivní a upřímné. Stejně jako nové album Marka Ztraceného.

Marek Ztracený: Vlastní svět
Supraphon, 39:02

Hodnocení: 80 %

 

Může se vám hodit na službě Zboží.cz: