„CNN ukončilo dohodu s Kathy Griffinovou ohledně účinkování v silvestrovském pořadu,“ sdělila CNN.

Donald Trump prohlásil, že je to „úchylné“, a jeho žena Melania označila foto za „zneklidňující“. Pochybuje prý o „mentálním zdraví osoby, která to udělala“.

„Kathy Griffinová by se měla stydět. Mé děti, zvláště 11letého syna Barona, to trápí,“ řekl Trump.

Griffinová se pak za fotku omluvila.

Americký Donald Trump v Kvirinálském paláci v Římě před setkáním s italským prezidentem Sergio Mattarellou.

Americký prezident Donald Trump

FOTO: Andrew Medichini, ČTK/AP

Strašidelný obrázek kritizuje také dcera Billa Clintona Chelsea. „Vtipkovat o zabití prezidenta není nikdy vtipné,“ tvrdí Chelsea.

Bývalý republikánský kandidát na prezidenta Mitt Romney napsal: „Naše politika klesla na příliš nízkou a vulgární úroveň, ale fotka Kathy Griffinové se propadla do ještě odpornější a děsivější oblasti.“

Muzikant žádal smrt Obamy, Trump ho pozval do Bílého domu   

Ve skutečnosti nápad americké herečky není zdaleka tak nový a šokující, jak někteří tvrdí. V dnešních filmových komediích jsou vtipy o smrti běžné stejně jako mrtvoly, uříznuté části těl a podobně. Atentáty na politiky jsou také ve filmech velmi časté, včetně komedií. Herečka pouze navázala na běžný černý humor, který dnes prochází dokonce i v politicky korektním Hollywoodu.

Sám Donald Trump navíc hostil v Bílém domě kontroverzního hudebníka Teda Nugenta, který veřejně žádal smrt Baracka Obamy, poznamenala BBC.