Já, Daniel Blake

Nová DVD

Daniel Blake je padesátník, který po infarktu nemůže nadále vykonávat svou práci a musí žádat o sociální dávky. Musí tedy naskočit na kolotoč nekonečného čekání, nařízení, pravidel, boje s on-line formuláři. Setkání se svobodnou matkou Kate pak rozšiřuje obraz nesmyslně nastaveného sociálního systému, který člověku bere především důstojnost, o další rozměry.

Já, Daniel Blake,VB/ Francie/ Belgie 2016, 101 min., režie: Ken Loach, hrají: Dave Johns, Hayley Squiresová, Micky McGregor a další.

 

Manžel na hodinu

Nová DVD

Milanův vztah k doktorce Elišce se slibně vyvíjí, a když se ji už konečně odhodlá požádat o ruku, vypadá to, že svatbě nic nestojí cestě. Teda kromě jedné malé „drobnosti" – Milan je stále ženatý s Jankou, s níž se před lety jaksi zapomněl rozvést! Kromě toho je tu ještě další problém – návrat čtveřice k hraní vodního póla se moc nedaří...

Manžel na hodinu, ČR 2016, komedie, 104 min., režie: Tomáš Svoboda, hrají: Bolek Polívka, David Novotný, Eva Holubová a další.

 

Legenda 17

Nová DVD

Valerij Charlamov zaujme pozornost věhlasného trenéra Anatolije Tarasova. Nečekaně je však odstaven do Čebarkulu, kde se má otrkat. Valero tu zazáří a přilétá zpět do Moskvy, kde se přes počáteční nesnáze ustanoví slavná útočná trojice: Charlamov – Michajlov – Petrov. Během kariérního vzestupu Valero vstupuje i na půdu politických taškařic.

Legenda 17, Rusko 2013, sportovní životopisný, 134 min., režie: Nikolaj Lebeděv, hrají: Danila Kozlovskij a další.

Může se vám hodit na službě Zboží.cz: