„Společně s Chime for Change pozvedáme své hlasy jako matky, umělkyně a aktivistky,” napsala zpěvačka v prohlášení k akci, která se má konat ve Washingtonu a současně v mnoha dalších městech.

Beyoncé je v poslední době politicky stále angažovanější, i její úspěšné album Lemonade bylo ovlivněno hnutím Black Lives Matter. Chime for Change vede kampaň za ženská práva a pochod má být reakcí na „misogynní a předsudečnou rétoriku“, kterou Trump v kampani používal. Nejde ale pouze o ženy, k akci se hlásí i Mexičané, muslimové nebo homosexuálové.

Katy Perry

Katy Perry

FOTO: Live Nation

Pochod podpořila také Katy Perry, Cher, Madonna, Janelle Monáe, Angelique Kidjo, the Indigo Girls či MC Lyte a hodlají se ho v sobotu osobně účastnit. Dalších šest stovek pochodů se má uskutečnit v celé Americe, Evropě, Asii, Africe i Austrálii.

„Je mi ctí připojit se k tomuto kritickému hnutí, abychom dosáhli spravedlnosti a rovnoprávnosti pro všechny. Hudba vždy byla silným prostředkem k povzbuzení jednoty a já věřím, že když se postavíme a zazpíváme společně, naše hlasy budou silnější než jakákoli síla, která se nás snaží potlačit,“ řekla zpěvačka Janelle Monáe.