Anděl Páně 2 Jiřího Stracha je pohádkový vánoční příběh vhodný pro děti i rodiče. Anděl a čert jdou hledat jablko poznání, které ztratili, na zemi bojuje o existenci vdova s dcerkou, která se snaží obohatit skromný rodinný rozpočet mikulášskou koledou. To jí chtějí zkazit tři zloději a také zbohatlický švec.

Režisér Gareth Edwards natočil první díl z vedlejší linie Star Wars pod názvem Rogue One: Star Wars Story. Novou hrdinku Jyn Erso (Felicity Jonesová) v dětství imperiální vojáci připraví o matku a donutí otce, důležitého vědce, pracovat na své základně na Hvězdě smrti, zbrani, která umožňuje ničit celé planety.

Rohatý a blonďatý - to jsou čert Uriáš a anděl Petronel v podání Jiřího Dvořáka a Ivana Trojana.

Rohatý a blonďatý – to jsou čert Uriáš a anděl Petronel v podání Jiřího Dvořáka a Ivana Trojana.

FOTO: Falcon

Po letech dochází na klasickou pomstu. Na velké herectví ve filmu není prostor a scénář jen těžko přesahuje formát generického akčního filmu včetně klišé se sirotkem, který se po letech přichází pomstít.

Třetí jsou aktuálně Fantastická zvířata podle scénáře J. K. Rowlingové. Eddie Redmayne přichází do New Yorku se svým záhadným kufříkem, ve kterém se nachází obrovská sbírka vzácných magických tvorů z jeho cest kolem světa. Zvířata však britskému kouzelníkovi v Americe utečou.

Čtvrtou pozici zaujímá nepříliš povedená americká komedie Pařba o Vánocích.

Návštěvnost kin – poslední víkend
Pozice
Minulý týden
Film
Počet návštěvníků za víkend
1.1.
Anděl Páně 2
101 571
2.
-
Rogue One: Star Wars Story
92 902
3.
2.Fantastická zvířata a kde je najít12 067
4.
4.Pařba o Vánocích 
7 197
5.5. Trollové
7 015
6.-
Inkarnace
5 019
7.7.Odvážná Vaiana: Legenda o konci světa
4 927
8.3.
Underworld: Krvavé války
3 490
9.6.Příchozí
3 019
10.
10.
Lichožrouti2 396
Zdroj: Unie filmových distributorů