Mladá a velmi krásná Judith Rashleighová, která nedávno dokončila studia dějin umění na prestižní univerzitě, otročí jako asistentka v renomované aukční síni a sní o povýšení, které by odpovídalo její kvalifikaci. Ačkoliv o obrazech za milióny liber, které jí procházejí rukama, ví víc než kdokoli z jejich kolegů či šéfů, pro všechny je jen trapná nula.

Judith se zoufale snaží ostatním dokázat svou cenu a velmi pilně pracuje. Dokonce tak pilně, až objeví věci, které měly zůstat utajeny. Judith totiž zjistí, že jeden z obrazů, který se má dražit za astronomickou částku, je falešný. Začne sbírat důkazy, aby svého šéfa Ruperta ochránila před skandálem a zároveň aby ho oslnila svými schopnostmi. Jaké je ale její překvapení, když ji Rupert místo ocenění vyhodí na dlažbu.

Je třeba platit účty a půjčku z dob studií, a tak sny o kariéře ve světě umění musí jít stranou. Alespoň na čas. Lauren, jak si teď říká, se stává luxusní společnicí v nočním podniku, kde šampaňské teče proudem a pohybují se hodně bohatí muži. A právě jeden z nich pozve Lauren na výlet do Francie.

Jít přes mrtvoly   

Zatímco „stará“ Judith žila skromně od výplaty k výplatě, její alter ego Lauren si užívá luxusního apartmá na francouzské Riviéře, večeří v nejvybranějších podnicích a užívá nákupů těch nejdražších značek. A že za to všechno musí zaplatit sexem s chlapem, který se jí hnusí? Maličkost. Ten nový život jí za to stojí.

Francouzský sen se ale rozplyne ve chvíli, když Judithin mecenáš zemře v posteli. A všechny stopy vedou k jeho luxusní společnosti. Judith stojí před volbou – zavolat policii, být hlavní podezřelou, nechat se vláčet po soudech a být popelkou až do své smrti. Anebo zůstat Lauren, která nedbá na zákony a dobré mravy a z místa činu zmizí a zamete po sobě stopy. Dívka se rozhodne pro druhou cestu a v tu chvíli již pro ni není návratu. Noří se do světa velkých peněz, miliardářů, mafie a jejich vražedných her. A všechny hodlá využít ve svůj vlastní prospěch.

První polovina románu se odehrává v pomalejším tempu – autorka čtenáře možná až příliš podrobně seznamuje s uměleckými dražbami a pouští se do zbytečných detailů, kterými brzdí spád děje. Tuto část ocení zejména shopaholici, neboť autorka ve snaze popsat život smetánky vysílá svou hlavní hrdinku opakovaně na luxusní nákupy a velký prostor je tak věnován výčtu značek, které si pořídila.

Druhá část románu ovšem příjemně překvapí. Hrdinka zažívá přerod – z uťápnuté chudinky se stává dračice, která hodlá získat vše, co si usmyslí, a je pro to ochotná jít i přes mrtvoly. Na konci se autorka vytasí s brilantním koncem, který zároveň otevírá prostor pro pokračování románu.

Celkové hodnocení: 75 %

 

Může se vám hodit na službě Zboží.cz: