„Na začátku si každý říkal, co se to děje? To je trochu přehnané, afektované,“ vzpomíná Natalie na svou mluvu při natáčení filmu Jackie, který se odehrává po vraždě Johna F. Kennedyho.

Ale americká první dáma skutečně mluvila specificky. Natalie proto pilně trénovala, aby se jí podobala co nejvíce. Měla prý velmi přesné frázování a výslovnost jako učitelka.

Jackie

Jackie

FOTO: Fox Searchlight

„Ten hlas je tak zvláštní a velmi se měnil, když mluvila veřejně, nebo soukromě,” popsala Portmanová. Studovala dlouho staré nahrávky a najala si i učitelku, aby zvládla hlas a současně také rytmus. Na začátku hlasem hrála tak moc, že ji režisér filmu Pablo Larrain požádal, aby byla přece jen trochu méně Jackie. Poté ubrala, a nemluví tedy úplně stejně.

Jejich kolega Darren Aronofsky se domnívá, že zvládnutí hlasu bylo pro film o slavné Jackie klíčové. „Je to taková ikona a lidé mají ve svých hlavách pocit, že je jejich, takže strašně záleží na tom, jestli dokážete zapomenout, že se díváte na Natalii Portmanovou, a uvěřit iluzi.”

Ve filmu si zahráli mimo jiné i Peter Sarsgaard či Max Casella a podle prvních amerických recenzí jde o špičkové drama. V Americe má jít do kin v prosinci, u nás je premiéra zatím nejistá.