Odstartuje ho již 30. září v Novém Městě na Moravě a pokračovat bude napříč Českou republikou a Slovenskem až do počátku prosince, kdy třetího skončí v Boskovicích.

„Vracíme se. Po čase jsem si uvědomil, že mezi lidmi, kteří k sobě měli tak blízko, je daleko víc věcí, jež je spojují, než rozdělují. Byla by velká škoda to v životě ztratit,“ uvedl k červnovému návratu zpěvák a kytarista Zdeněk Bína.

Připomeňme, že kapela se představila na festivalu Votvírák ve středočeských Milovicích, přičemž reakce na její návrat byly veskrze pozitivní.

„Viděl jsem lidem do očí a všiml si spousty rozzářených diváků, kteří měli z našeho koncertu radost. Samozřejmě to udělalo radost i nám,“ prozradil bezprostředně po prvním vystoupení po letech Právu Bína.

Zájem o koncerty skupiny byl v posledních týdnech velký, a tak není divu, že turné je na zdejší poměry mohutné. V Ostravě vystoupí kapela dokonce dvakrát, a to v klubu Heligonka, jehož majitelem je Jaromír Nohavica.

Připomeňme, že skupina se u nás proslavila v letech 1996 až 2009, tenkrát pod názvem –123 min. V roce 2000 obdržela prestižní Cenu Anděl pro objev roku a během své existence vydala pět studiových a jedno koncertní album. V roce 2009 se rozpadla a fanoušci museli na její návrat čekat až do června 2016.

V aktuální sestavě jsou zpěvák a kytarista Zdeněk Bína, baskytarista Fredrik Janacek a bubeník Dano Šoltis.