Rozhodl se spolu s organizačním týmem a partnery nabídnout návštěvníkům lázeňského města program se zaměřením nejen na filmovou muziku, ale i s orientací na nové formy, multimédia a moderní technologie, jež proměňují pasivní poslech v interaktivní zážitek.

Odpoledne se na Kolonádě prof. Libenského hrálo, diskutovalo i tančilo. V podvečer se objevily osobnosti na modrém koberci a večer přišel vrchol v podobě hudebně-vizuální show.

Ondřej Ruml a Dasha zpívali na večerní show jako první.

Ondřej Ruml a Dasha zpívali na večerní show jako první.

FOTO: Petr Hloušek, Právo

Jelikož to byl nultý ročník, tedy festival na zkoušku, měl řadu nedostatků. Některým divákům, kteří si zakoupili na večerní koncert vstupenky, bylo například při příchodu na místo konání řečeno, že jejich místo je již obsazeno někým jiným. Pořadatelé jim sice nabídli náhradní řešení, ale řadu z příchozích to zjevně neuspokojilo.

Nedomyšlený byl příchod takzvaných známých tváří po modrém koberci, který dopadl tak, že se po něm promenádovala převaha tváří zcela neznámých a moderátor Tomáš Hanák, který z nepochopitelných důvodů začal svou práci s dvacetiminutovým zpožděním, se zkrátka těchto lidí ptal, co jsou zač. Když se pak konečně objevila nějaká osobnost, bylo evidentní, že mu to udělalo radost a moderování akce je pro něho zase zábavou.

Michal Pavlíček a Michael Kocáb na Soundtracku.

Michal Pavlíček a Michael Kocáb na Soundtracku.

FOTO: Petr Hloušek, Právo

Večerní koncert před poděbradským zámkem ale všechno nedotažené učinil minulostí, kterou lze při troše dobré vůle v budoucnu neopakovat. Při příležitosti festivalu vytvořený Soundtrack orchestr v čele s dirigentem Martinem Kumžákem hrál známé filmové melodie a Dasha, Ondřej Ruml, Michal Pavlíček, Michael Kocáb. David Koller a Michal Dvořák v nich zpívali a hráli jako hosté.

Na zámek se promítaly tematické vizualizace i záběry z dění na pódiu, zněly melodie a skladby ze snímků Star Wars, Piráti z Karibiku, Indiana Jones, James Bond a dalších a vrcholem byl závěr, kdy se podle odhadu Práva asi deset tisíc diváků v hledišti, na mostě přes řeku Labe a na druhém břehu, odkud byl skvělý výhled na celou show, mohlo pokochat pohledem na to, jak moderní technologie vstoupily do světa filmu a posléze i koncertní realizace.

Při večerní show se promítalo na zdi poděbradského zámku.

Při večerní show se promítalo na zdi poděbradského zámku.

FOTO: Petr Hloušek, Právo

Festival Soundtrack má podle slov starosty Poděbrad Ladislava Langra podporu města, a tak bylo oznámeno, že na konci srpna příštího roku se odbude jeho první ročník. Bude čtyřdenní, a pokud vyroste z dobrého základu sobotní předpremiéry, pak bude rozhodně kulturní událostí. Podobný festival totiž v téhle zemi není.