Tarja: The Shadow Self

Nová alba

FOTO: earMUSIC

Zpěvačka Tarja, která kdysi byla členkou finských Nightwish, má nádherný hlas. Na novém albu jí umožňuje měnit hudební polohy a styl, umožňuje jí také přesvědčivě sdělovat, jak fenomenální vokalistkou je.

 

Billy Talent: Afraid of Heights

Nová alba

FOTO: Warner Music

Páté studiové album i u nás nesmírně oblíbené kanadské kapely Billy Talent přineslo na jednu stranu to, co se očekávalo, na druhou přece jenom zůstalo ve stínu zejména druhé a třetí desky. Hudba na novince je syrová, divoká, rozevlátá, posthardcoreová. Chybějí jí ale silné melodické nápady tak, jako kdysi.

 

The Dead Daisies: Make Some Noise

Nová alba

FOTO: Universal Music

Americká superskupina The Dead Daisies je nesmírně pilná. Za čtyři roky své existence vydala již třetí album. I na tomto je rock ve své podstatě. Hodně čerpá z let sedmdesátých i osmdesátých, je syrová, přitom každý člen dokonale ovládá svou profesi.

 

Blues Pills: Lady In Gold

Nová alba

FOTO: Nuclear Blast

Švédská rocková formace Blues Pills vydala své druhé studiové album a zavádí na něm do minulosti. Je na něm střet blues rocku a hard rocku, v obou případech v podobě dřevní. Muzika je to poctivá a dobrá, je jen otázkou, jaký má takové opisování dnes význam. Vlastní přínos totiž trochu schází.

Může se vám hodit na službě Zboží.cz: