Herečky Melissa McCarthyová, Kristen Wiigová, Kate McKinnonová, Leslie Jonesová studiu štěstí nepřinesly. Hlavní vina ale nepadá na jejich hlavy, film měl nudný scénář, který  opakoval třicet let staré nápady, a diváci po prvním víkendu přestali na film chodit v ČR stejně jako v Americe.

Film byl dost drahý a po měsíci v kinech se ukázalo, že studiu hrozí obrovská ztráta. Jestliže vydělal dosud jen 180 miliónů dolarů, celkové tržby nepřekročí částku kolem 240 miliónů, píše Variety. Zdroj z filmového průmyslu prozradil, že čeká ztrátu až 75 miliónů dolarů, přičemž Sony by asi odepsala dvě třetiny, neboť není jediným investorem.

Film se sice teprve rozjíždí v Japonsku, Koreji, Španělsku nebo Francii, ale to výsledek zásadně nezmění. Musel by přijít zázrak v podobě úspěchu v Číně, jenže tam očekávají velké problémy. Čínská cenzura americké filmy pořád velmi přísně posuzuje a téma duchů je prý citlivé. Film mohou úplně zakázat nebo pustit jen omezeně, pak ale nic nevydělá.

O dalším celovečerním pokračování si už dovolí mluvit málokdo. Existuje ale možnost levnějšího animovaného seriálu, který by se mohl vysílat zhruba za dva roky.

Prodej různých akčních figurek a dalšího spotřebního zboží by také mohl „zamáznout“ hrozící ztrátu.