Dědicové spoluautora písně Let's Get It On Eda Townsenda žádají o odškodnění. „Okopíroval podstatu Let's Get It On a neustále ji opakuje během písně Thinking Out Loud,” tvrdí žaloba.

„Melodické, harmonické a rytmické prvky Thinking Out Loud jsou podstatně a nápadně podobné Let's Get It On.”

Ed Sheeran ani jeho vydavatel případ zatím nekomentovali. Píseň Thinking Out Loud vyhrála Grammy v kategorii nejlepší sólový popový výkon a prodávala se výborně v Evropě i v Americe. Stala se i prvním singlem, který měl na Spotify přes 500 miliónů přehrání, takže v případné soudní tahanici by šlo o velké peníze. Někdy se ale podobné spory ukončí ještě před začátkem procesu dohodou.

Pharrell si půjčil více než inspiraci

Marvina Gaye tak trochu „vykradli” i zpěvák Robin Thicke s kolegou Pharrellem Williamsem. Šlo o starý hit Got to Give It Up a jejich nahrávku Blurred Lines.

Podle soudu měli loni Robin Thicke a Pharrell Williams zaplatit 7,3 miliónu dolarů. Dědicové na začátku žádali až 25 miliónů. Částka 7,3 miliónu dolarů je i tak v oblasti porušení autorských práv na hudbu velmi vysoká. Ve sporu však nešlo jen o Blurred Lines. I píseň Million Dollar Baby je extrémně podobná Gayeho písni Trouble Man.

Gaye je interpret, který inspiroval stovky muzikantů. Není divu, některé jeho nahrávky z 60. a 70. let jsou jednoduše geniální. Mnohé ale inspiruje až moc. Zpěvák, který vyrůstal v církevním prostředí, vydal desítky alb a spolupracoval s největšími hvězdami svého oboru (Stevie Wonder, Diana Rossová). Propadl však drogám a zemřel mladý, když ho v osmdesátých letech zastřelil vlastní otec.