Postavičky jako paprička Feferonka, buřtík Špekáček, Utopenec, Tlačenka a pan Talián vznikly postaru papírkovou neboli ploškovou animací, podobně jako třeba Rákosníček.

„Využívá k animaci ploché postavičky, rekvizity i pozadí, které se vystřihnou do požadovaného tvaru z papíru, pohlednic, látky nebo z fotografií,“ vysvětlil šéfproducent Lukáš Záhoř.

Špekáček a Feferonka

Špekáček a Feferonka

FOTO: Stream.cz

VIDEOUKÁZKA

„V každém díle Pohádek z lednice se kromě protagonistů Špekáčka a Feferonky objevuje nepřeberné množství dalších postav a každá se chová, vypadá a tím pádem i mluví jinak. Od tajemného Indiánka, přes pěkně naloženýho Utopence až třeba po totálně zmaštěnou Smaženku. Odlišit a hlavně v tom pekelném tempu, ve kterém se vše odehrává, vydržet se všemi postavami, bylo neskutečně zábavné. Rád jsem si s nimi hrál,“ řekl Jan Maxián, který také natočil úvodní píseň.

Jan Maxián ukazuje kreslené hrdiny.

Jan Maxián ukazuje kreslené hrdiny.

FOTO: Stream.cz

„Znělku zpívají různé hlasy. Vždy patří jednomu z důležitých osadníků lednice, v každém díle ale nějakému jinému. Robert si s jejím textem vyhrál, vlastně celý seriál je jedna velká radost lidí, kteří se u něj potkali a mohli si společně hrát jako malí kluci. Doufám, že tu radost nebudeme mít jen my, coby tvůrci, ale hlavně diváci Streamu, pro které ho připravujeme. A snad jich bude víc než nás,“ těší se Maxián.

Pohádky z lednice odvysílá Stream.cz na podzim.