„Česká republika je vůbec první zemí mimo USA, kterou jsme si pro toto speciální vydání vybrali,“ řekl k tomu viceprezident a šéfeditor Variety Steven Gaydos. „Je to velký úspěch, potvrzení toho, že Česká republika se v posledních letech vrátila na mapu oblíbených filmařských destinací,“ říká vedoucí Czech Film Commission Ludmila Claussová.

„Po nedávném přijetí novely audiovizuálního zákona se podmínky pro filmaře u nás ještě zlepší a zájem o Českou republiku jako filmovou lokaci určitě dále poroste. Základnu technických a kreativních profesí máme úžasnou a jejich kvalita je na světové úrovni. Není tedy divu, že značná část filmů a seriálů, které se u nás každoročně natáčejí, jsou historické, výpravné filmy nebo fantasy snímky. Díky pobídkám se navíc čeští producenti stále častěji stávají plnohodnotnými koproducenty zahraničních filmů.“

Příkladem je i Anthropoid režiséra Seana Ellise nazvaný podle operace, jež vedla k atentátu na Reinharda Heydricha.

Film se u nás natáčel v roce 2015 v koprodukci české společnosti Lucky Man Films a ve světové premiéře zahájí 51. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary, kterému je v aktuálním čísle magazínu Variety rovněž věnován obsáhlý článek.